• Adres: KHS Michał Piszczek, ul. 900-lecia 26B, 88-300 Mogilno
  • Telefon: +48 695 729 690

Wymiana układów chłodzenia


Twój komputer się przegrzewa?

Układ chłodzenia jest jednym z najważniejszych podzespołów laptopa, dlatego należy o niego dbać poprzez czyszczenie. Konserwacja laptopów raz na kilka miesięcy chroni układ chłodzenia. Sercem każdego laptopa jest płyta główna, jednak gdy zawodzi jeden z ważniejszych elementów, objawy mogą być równie dotkliwe. W naszym serwisie wykonujemy naprawy układu chłodzenia, a w niektórych przypadkach wymiany.

Układ chłodzenia działa podobnie do pompy odkurzacza, wciągając kurz do środka. Z laptopów korzystamy w różnych warunkach, dlatego w jego wnętrzu osadzają się liczne zanieczyszczenia. Nadmierna ilość kurzu wpływa na jego nieprawidłowe, mało wydajne działanie. To zaś oddziałuje negatywnie na płytę główną. Nadmiernemu grzaniu ulegają poszczególne układy, mostki, procesor układ graficzny- w przypadku grafiki dedykowanej.

Naprawiamy układy chłodzenia we wszystkich modelach

Każdy laptop, co jakiś czas wymaga czyszczenia, dlatego też jeśli tego nie robimy, w pewnym momencie będzie konieczna naprawa układu chłodzenia. Nasi klienci często przychodzą z tym właśnie problemem. Przez lata pracy, naprawialiśmy układy chłodzenia w laptopach różnych producentów. Między innymi takie marki jak: Acer, Asus, Apple, Aristo, Compaq, Dell, Fujitsu Siemens, Geteway, HP, IBM, Maxdata, MSI, NEC, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba. W różnych laptopach wentylator umieszczony został w innym miejscu. Układ chłodzenia może być łatwiej dostępny (pod spodem laptopa), ale także głęboko zabudowany i wówczas jego czyszczenie dla użytkownika jest już utrudnione.

Back To Top